Anasayfa Blog Bursa Haber Bursa Büyükşehir’den yoğun bayram mesaisi

Bursa Büyükşehir’den yoğun bayram mesaisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı tatili süresince 355 araç ve bin 500 personel ile şehrin çeşitli bölgelerinde temizlik, peyzaj ve yangınla mücadele çalışmalarını sürdürdü. Kent genelindeki parklar, sahiller ve yeşil alanlar düzenli olarak temizlenirken, özellikle Hamitler Kent Mezarlığı’ndan başlayarak Kültürpark, Cerrah Parkı, Botanik Parkı gibi alanlarda yoğun çalışmalar yapıldı. Ayrıca, kıyı temizliği ve evsel atık toplama işlemleri de düzenli olarak gerçekleştirildi. Tarım AŞ bünyesindeki ekipler sahada büyük bir özveri ile çalışarak kentin yaşam alanlarını daha sağlıklı hale getirmeye çalıştılar. Yaz aylarında sahillere yoğun ilgi göz önünde bulundurularak temizlik faaliyetleri titizlikle sürdürüldü ve yaz sezonu boyunca kesintisiz çalışmalar devam edecek.

Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı tatili süresince şehrin dört bir köşesinde 355 araç ve bin 500 personelle temizlik, peyzaj ve yangınla mücadele çalışmalarını aksatmadan devam ettirdi.

Bursa – Bursalıların huzurlu bir bayram geçirebilmesi için gerekli tüm önlemleri alan Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı boyunca kesintisiz hizmetlerini sürdürdü. Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Tarım Peyzaj AŞ, sahil bölgeleri başta olmak üzere şehrin çeşitli noktalarında ekipleriyle çalışmalarını sürdürdü.

Kentin Farklı Noktalarında Temizlik ve Bakım Çalışmaları Devam Ediyor

Bayramın ilk ve ikinci günü Hamitler Kent Mezarlığı'nda detaylı temizlik yaparak başlayan ekipler, bayram süresince halkın yoğun ilgi gösterdiği Kültürpark, Cerrah Parkı, Botanik Parkı, Şehir Parkı ile Beşyol Kavşağı, Adnan Menderes Bulvarı ve Mimar Sinan Caddesi gibi bölgelerde sulama, temizlik ve çöp toplama çalışmalarını aralıksız sürdürdü.

Ayrıca, vatandaşların yoğun olduğu Atatürk Kent Ormanı, Hüdavendigar başta olmak üzere ana arterlerde temizlik çalışmaları yapan ekipler, kentin büyük parklarında da 7/24 vardiyalı olarak temizlik hizmeti verdi. Bayram süresince sahada 355 araç ve 1500 personelle çalışmalarını sürdüren Tarım Peyzaj AŞ, kentin yaşam alanlarının, parkların ve yeşil alanların daha sağlıklı kalabilmesi için yoğun çaba sarf etti. Tarım Peyzaj AŞ ekipleri, Büyükorhan'daki yangın bölgesine de 14 tankerle ulaşarak itfaiye teşkilatına destek verdi.

Kıyı Temizliği ve Diğer Hizmetler

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı Sahil Planlama ve Yapım Şube Müdürlüğü ve Tarım AŞ'ye bağlı ekipler, Mudanya'nın Tirilye, Kumyaka, Çiftekayalar, Budo yeni sahil, Güzelyalı, Eşkel, Eğerce, Mesudiye, Altınkum ve Altıntaş bölgelerinde kıyı temizliği, evsel atık toplama ve yosun alım işlemlerini düzenli olarak gerçekleştirdi. Sahilleri yaz aylarında büyük ilgi gören bir çöp kamyonu, iki açık kasa kamyon, iki kepçe, bir su tankeri ve bir süpürge aracıyla titizlikle temizleyen ekipler, ayrıca çöp taksiyle her gün çöp toplama işlemini de sürdürdü. Sahilde tesviye ve düzenleme çalışmaları da yapan Tarım AŞ ekipleri, yaz sezonu boyunca aralıksız çalışmalarını sürdürecek.

İlginizi çekebilecek konular

Yorum Ekle

Masaj Salonunuzu eklemek için iletişime geçin

    Mail Formu

    bursarehber.com.tr bir ilan platformudur. Bu platforma kaydedilen işletmeler ve faaliyetleri işletmeyi kaydeden sorumluluğundadır. Bu platform her zaman resmi olarak çalışan firmaları listelemeyi amaçlamaktadır. Firmalar ile yaşayacağınız problemlerden bu platform sorumlu tutulamaz.

    Konak Mahallesi Barış 120 Sokak Ofis Artı 2000 Plaza No:3 Kat:1 D:12 Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa 16110.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    © 2020 - 2024 bursarehber.com.tr - Bursanın yerel firma ağı