Bursa’da hipertansiyona dikkat çekildi

Bursa’daki kamu ve özel sağlık kuruluşları, hipertansiyon farkındalığını artırmak amacıyla tansiyon ölçümleri gerçekleştiriyor. İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen etkinlikte toplam 2 bin 542 vatandaşın tansiyonu ölçüldü. Yapılan taramalarda bin 308 kişiden 563’ünde yüksek tansiyon teşhisi konuldu. Yüksek tansiyon tanısı alan kişiler ilgili tedaviyi aldı. Sağlık otoriteleri, düzenli tansiyon ölçümünün önemini vurgulayarak yüksek tansiyonun ciddi sağlık risklerine neden olabileceğini belirtti.

Bursa'da Sağlık Kuruluşlarından Yüksek Tansiyon Farkındalık Etkinliği

Bursa'da Kamu ve Özel Sağlık Kuruluşlarından Yüksek Tansiyon Bilinçlendirme Faaliyetleri

Bursa şehrinde faaliyet gösteren kamu ve özel sağlık kuruluşları, hipertansiyon konusundaki farkındalığı artırmak amacıyla vatandaşlara tansiyon ölçümü yapıyor.

Yüksek Tansiyona Dikkat Çekmek İçin Toplum Sağlığı Hareketi

Dünya genelinde on kişiden yaklaşık üçünde görülen yüksek tansiyon rahatsızlığına dikkat çekmek adına Bursa'da tansiyon ölçüm etkinliği düzenlendi. İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinlikte; ilçe sağlık müdürlükleri, devlet hastaneleri, özel hastaneler, ağız diş sağlığı merkezleri ve belediye sağlık ekipleri, şehrin çeşitli noktalarında stantlar kurarak toplamda 2 bin 542 vatandaşın tansiyonunu ölçtü.

Tansiyon Ölçümü Sonuçları ve Bilgilendirme Çalışmaları

Etkinlik kapsamında tansiyon ölçümü yapılan bin 308 kişiden 563'ünde yüksek tansiyon tespit edildi. Ayrıca, hipertansiyon tanısı almış ve ilaç kullanan 804 kişiden 586'sında yine yüksek tansiyon saptandı. Yapılan taramalar sonucunda yüksek tansiyon saptanan vatandaşlar ilgili polikliniklere yönlendirilerek gerekli tedavileri almaları sağlandı.

Sağlık Otoritelerinden Tansiyon Ölçümü Uyarısı

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, yüksek tansiyon hastalığının genellikle fark edilmediğine dikkat çekerek düzenli tansiyon ölçümünün önemini vurguladı. Yüksek tansiyonun kalp hastalıkları, inme, böbrek rahatsızlıkları, erken ölüm riski ve yeti kaybı gibi ciddi durumlara neden olabileceğine dikkat çekildi.

Keşfetmeye Devam Edin

Yorum Ekle

Masaj Salonunuzu eklemek için iletişime geçin

    Mail Formu

    bursarehber.com.tr bir ilan platformudur. Bu platforma kaydedilen işletmeler ve faaliyetleri işletmeyi kaydeden sorumluluğundadır. Bu platform her zaman resmi olarak çalışan firmaları listelemeyi amaçlamaktadır. Firmalar ile yaşayacağınız problemlerden bu platform sorumlu tutulamaz.

    Konak Mahallesi Barış 120 Sokak Ofis Artı 2000 Plaza No:3 Kat:1 D:12 Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa 16110.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    © 2020 - 2024 bursarehber.com.tr - Bursanın yerel firma ağı