Anasayfa Blog Bursa Haber Bursa Büyükşehir’de ‘stratejik’ eğitim

Bursa Büyükşehir’de ‘stratejik’ eğitim

Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik düzenlenen stratejik planlama eğitimi hakkında bilgi veren metinde, Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in liderliğinde 2024-2029 stratejik plan çalışmalarının devam ettiği ve kurum içi eğitimlerin aktif bir şekilde yürütüldüğü vurgulanmaktadır. Eğitimlerin, belediye personelinin stratejik planlama süreçlerine katkıda bulunmalarını hedeflediği belirtilmektedir. Eğitimde, stratejik planlamanın prensipleri, mevcut durum analizi teknikleri ve SWOT ile PESTLE analiz tekniklerinin öğretildiği, stratejik hedeflerin belirlenmesi ve kurum performansının artırılmasına yönelik interaktif oturumlar düzenlendiği paylaşılmaktadır. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin vatandaşlara daha verimli ulaştırılmasının hedeflendiği ve eğitimler sayesinde kurumun rekabet gücünün artırılması ve yenilikçiliğin desteklendiği vurgulanmaktadır.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Personeline Stratejik Planlama Eğitimi Veriliyor

Bursa'da Stratejik Planlama Süreci Devam Ediyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey liderliğinde yürütülen 2024-2029 stratejik plan çalışmaları kapsamında, kurum içi eğitimler hız kesmeden devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen Mevcut Durum Analiz Eğitimi, Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Eğitim programı, belediye personelinin stratejik planlama süreçlerini daha etkili ve verimli bir şekilde yürütebilmesi amacıyla düzenlendi.

Eğitim kapsamında, stratejik planlamanın temel prensipleri ve mevcut durum analizi yöntemleri Prof. Dr. Mehmet Barca tarafından detaylı bir şekilde anlatıldı. SWOT ve PESTLE analiz teknikleri ile stratejik hedeflerin belirlenmesi ve kurum performansının arttırılmasına yönelik interaktif oturumlar düzenlendi.

Programla birlikte, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinin daha etkili ve sağlıklı bir şekilde Bursalılara ulaştırılması hedefleniyor. Bu eğitimler, belediye personelinin stratejik planlama sürecine katkı sağlamasının yanı sıra, kurumun daha rekabetçi ve yenilikçi olmasına da olanak tanıyor.

Gizli Hazineleri Keşfedin

Yorum Ekle

Masaj Salonunuzu eklemek için iletişime geçin

    Mail Formu

    bursarehber.com.tr bir ilan platformudur. Bu platforma kaydedilen işletmeler ve faaliyetleri işletmeyi kaydeden sorumluluğundadır. Bu platform her zaman resmi olarak çalışan firmaları listelemeyi amaçlamaktadır. Firmalar ile yaşayacağınız problemlerden bu platform sorumlu tutulamaz.

    Konak Mahallesi Barış 120 Sokak Ofis Artı 2000 Plaza No:3 Kat:1 D:12 Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa 16110.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    © 2020 - 2024 bursarehber.com.tr - Bursanın yerel firma ağı