Bursa Büyükorhan’da yangın kabusu

Büyükorhan’da Demirler köyü yakınlarında çıkan orman yangını, 1000 personel ve 210 araçla müdahale edilerek kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Şu ana kadar herhangi bir can kaybı yaşanmazken, ekiplerin özverili çalışmaları devam ediyor. Orman yangınlarının önlenmesi için vatandaşlardan duyarlı olmaları ve toplumsal farkındalığın artırılması gerektiği vurgulanıyor. Türk Kızılayı Bursa Şubesi ise bölgeye giderek gıda yardımında bulunuyor.

Bursa'nın Büyükorhan İlçesinde Orman Yangını Kontrol Altına Alınıyor

Yangın Söndürme Çalışmaları Hızla Devam Ediyor

Bursa'nın Büyükorhan ilçesinde, Demirler köyü mevkisinde çıkan orman yangını büyük endişeye neden oldu. Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, yangının çıkış saati olan 13.45'te ekiplerin olay yerine ulaştığı ve yangın söndürme çalışmalarına başladığı belirtildi. Yaklaşık 1000 personel ve 210 araçla havadan ve karadan müdahale edilerek, yangının kontrol altına alınmaya çalışıldığı 250 hektarlık alanda süren çalışmalarda can kaybı veya yaralanma yaşanmadığı ifade edildi.

Duyarlılık Önemli: Vatandaşlardan Orman Yangınlarına Karşı Tedbirli Olmaları İsteniyor

Orman yangınlarının önlenmesi için vatandaşlardan duyarlı olmaları istendi. Valilik tarafından yapılan uyarıda, yasaklanan ormanlık alanlara girmemeleri, anız yakmamaları, ateş kullanmaktan kaçınmaları, yangına sebep olabilecek maddeleri doğaya bırakmamaları, uyarılara dikkat etmeleri ve olumsuzlukları 112 Acil Çağrı Merkezi'ne iletmeleri konusunda vatandaşların duyarlı olmaları gerektiği vurgulandı.

Türk Kızılayı Bursa Şubesi ekipleri de bölgeye giderek, gıda yardımında bulundu. Soğukkanlılıkla yürütülen çalışmaların, yangının kontrol altına alınması adına önemli bir adım olduğu belirtiliyor.

Gizli Hazineleri Keşfedin

Yorum Ekle

Masaj Salonunuzu eklemek için iletişime geçin

    Mail Formu

    bursarehber.com.tr bir ilan platformudur. Bu platforma kaydedilen işletmeler ve faaliyetleri işletmeyi kaydeden sorumluluğundadır. Bu platform her zaman resmi olarak çalışan firmaları listelemeyi amaçlamaktadır. Firmalar ile yaşayacağınız problemlerden bu platform sorumlu tutulamaz.

    Konak Mahallesi Barış 120 Sokak Ofis Artı 2000 Plaza No:3 Kat:1 D:12 Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa 16110.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    © 2020 - 2024 bursarehber.com.tr - Bursanın yerel firma ağı