Bursa Keles Kirazı’nda ilk hasat etkinliği

Bursa’nın Keles ilçesinde yetiştirilen ve coğrafi işaret tescilli olan Keles Kirazı, her yıl sofralarda lezzetiyle yerini alıyor. Meyve, büyük talep görüyor ve hem iç piyasada hem de dış ticarette ilgi odağı haline geldi. Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar’ın da katıldığı hasat etkinliğinde kirazın Türkiye için önemine vurgu yapıldı. Keles Kirazı, yeni sezon için umut verici bir başlangıç yaparken, üreticiler ve Keles Belediye Başkan Vekili Numan Çakır da hasat etkinliğine katılarak bol ve lezzetli bir sezon geçirmeyi bekliyor.

Keles Kirazı Hasadına Başlandı: Bursa'nın Gururu İç Piyasada ve İhracatta Tercih Ediliyor

Bursa'nın dağ ilçelerinden Keles'te yetiştirilen coğrafi işaret tescilli Keles Kirazı, meyvelerin tadı ile damaklarda unutulmaz bir iz bırakmaya devam ediyor.

Bursa'nın Keles ilçesinde başlayan Keles Kirazı hasat mevsimi, meyvenin büyüklüğü, lezzeti ve sert yapısı gibi özellikleriyle iç piyasada ve ihracatta büyük talep görüyor. İlk hasadın gerçekleştirildiği programa, Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar da katılarak üreticilerle bir araya geldi.

İl Müdürü Acar: "Kiraz Türkiye'nin Gururudur"

İl Müdürü Acar, kirazın Anadolu topraklarının vazgeçilmez meyvelerinden biri olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin dünya genelinde en fazla kiraz üreten ülke olduğunu dile getirdi. Yurtdışı pazarlarında söz sahibi olmanın önemine değinen Acar, kiraz üretim miktarının ve kalitesinin artırılarak Türkiye'nin dünya piyasasında daha da öne çıkması gerektiğini belirtti. Bursa'nın Türkiye'deki önde gelen kiraz üretim merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Acar, yeni üretim sezonunun verimli geçmesini umut etti.

Hasat etkinliğine Bursa İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar'ın yanı sıra Keles Belediye Başkan Vekili Numan Çakır ve birçok üretici de katılım gösterdi. Bu yıl da Keles Kirazı'nın bereketli bir hasat dönemi geçirmesi bekleniyor.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Yorum Ekle

Masaj Salonunuzu eklemek için iletişime geçin

    Mail Formu

    bursarehber.com.tr bir ilan platformudur. Bu platforma kaydedilen işletmeler ve faaliyetleri işletmeyi kaydeden sorumluluğundadır. Bu platform her zaman resmi olarak çalışan firmaları listelemeyi amaçlamaktadır. Firmalar ile yaşayacağınız problemlerden bu platform sorumlu tutulamaz.

    Konak Mahallesi Barış 120 Sokak Ofis Artı 2000 Plaza No:3 Kat:1 D:12 Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa 16110.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    © 2020 - 2024 bursarehber.com.tr - Bursanın yerel firma ağı