Anasayfa Blog Bursa Haber Bursa Nilüfer’de toplu iş sözleşmesi sevinci

Bursa Nilüfer’de toplu iş sözleşmesi sevinci

Nilüfer Belediyesi ve TÜM Belde ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM-BEL-SEN) arasında 455 memur ve 36 sözleşmeli çalışanı kapsayan yeni toplu iş sözleşmesi imzalandı. Yeni sözleşme, 491 personele daha iyi sosyal haklar ve mali iyileştirmeler sunacak şekilde 31 Aralık 2025 tarihine kadar geçerli olacak. Çalışanların refah payı %85’ten %95’e yükseltildi ve yeni doğum yapmış kadın çalışanların süt izin süresi artırıldı. Toplu iş sözleşmesi imza töreninde Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve TÜM-BEL-SEN Bursa Şube Başkanı Pınar Koşal bir araya geldi. Başkanlar, belediye personeline daha iyi yaşam koşulları sunmanın önemine vurgu yaptılar. Yeni anlaşma alkışlar ve coşkuyla kutlandı.

Nilüfer Belediyesi ve TÜM-BEL-SEN Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Nilüfer Belediyesi ve TÜM Belde ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM-BEL-SEN) arasında 455 memur ve 36 sözleşmeli çalışanı kapsayan yeni bir toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu sözleşme, 31 Aralık 2025 tarihine kadar geçerli olacak ve 491 personele daha iyi sosyal haklar ve mali iyileştirmeler sunacak.

Sözleşme kapsamında, çalışanların refah payı %85'ten %95'e yükseltildi ve 15 Aralık'ta ödenecek maaşların yanı sıra sosyal denge tazminatı tutarında ek ödemeler de kararlaştırıldı. Ayrıca, yeni doğum yapmış kadın çalışanların kullanabileceği günlük süt izinleri 1,5 saatten 2 saate çıkarıldı.

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, toplu iş sözleşmesi imza töreninde, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem ve TÜM-BEL-SEN Bursa Şube Başkanı Pınar Koşal ile bir araya geldi. Özdemir, belediye çalışanlarına daha iyi yaşam koşulları sağlamak için çaba gösterdiklerini dile getirerek, belediye için geleceğin aydınlık olacağına inandığını söyledi.

TÜM-BEL-SEN Bursa Şube Başkanı Pınar Koşal ise ekonomik zorluklara rağmen imzalanan sözleşme ile yeni kazanımlar elde ettiklerini belirterek, kamucu yaklaşımla atılacak adımlarda belediyelere destek olacaklarını ifade etti.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşmaların ardından Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve TÜM-BEL-SEN Bursa Şube Başkanı Pınar Koşal sözleşmeyi imzaladı. Yeni sözleşme alkışlar ve şarkılar eşliğinde kutlandı.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

Yorum Ekle

Masaj Salonunuzu eklemek için iletişime geçin

    Mail Formu

    bursarehber.com.tr bir ilan platformudur. Bu platforma kaydedilen işletmeler ve faaliyetleri işletmeyi kaydeden sorumluluğundadır. Bu platform her zaman resmi olarak çalışan firmaları listelemeyi amaçlamaktadır. Firmalar ile yaşayacağınız problemlerden bu platform sorumlu tutulamaz.

    Konak Mahallesi Barış 120 Sokak Ofis Artı 2000 Plaza No:3 Kat:1 D:12 Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa 16110.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    © 2020 - 2024 bursarehber.com.tr - Bursanın yerel firma ağı