Anasayfa Blog Bursa Haber Bursa Nilüfer Belediyesinden bisiklet uygulaması

Bursa Nilüfer Belediyesinden bisiklet uygulaması

Bisiklet kültürü kentlerde yükselen bir trend haline gelmektedir. Trafik yoğunluğu zamanlarında tercih edilen alternatif bir ulaşım aracı olan bisikletler, popülerliği artmaktadır. Bisiklet, ulaşımın yanı sıra sağlık, çevre ve ekonomi açısından da önemlidir. Belediyelerin bisiklet uygulamalarına öncelik verilmesi gerektiği düşüncesi yaygındır. Nilüfer Belediyesi, bisiklet kullanımını teşvik eden öncü bir belediyedir. Nilüfer’de saatlik bisiklet kiralama fırsatı sunulmaktadır. Uygun ücret karşılığında istenilen süre boyunca bisiklet kiralanabilmekte ve kullanım sonrası bisiklet istenilen yere teslim edilebilmektedir. Günün çoğu saatinde, Nilespit kullanıcıları sokaklarda sıkça görülmektedir.

Bisikletler: Alternatif Ulaşımın Yükselişi

Bisikletler, trafiğin yoğun olduğu dönemlerde insanlar arasında tercih edilen bir alternatif ulaşım aracı haline geldi.

Yazar: Emine Pınar TURAN KAHRAMAN / HERKES DUYSUN

Bursa (İGFA) – Bisiklet sadece ulaşım için değil, aynı zamanda sağlık, çevre ve ekonomi açısından da büyük öneme sahip bir hareketlilik biçimidir.

Bisiklet Kullanımının Yükselişi

Ülke genelinde her ilde belediyelerin bisiklet uygulamalarına önem vermesi gerektiği görüşü savunulmaktadır. Bu anlamda Bursa'nın Nilüfer Belediyesi de öncü belediyeler arasında yer almaktadır.

Nilüfer ilçesindeki metro istasyonları ve çeşitli noktalarda Nilespit durakları bulunmaktadır.

Saatlik Bisiklet Kiralama İmkanı

Bu uygulama, bisikletlerin saatlik kiralama üzerine kurulmuştur. Düşük bir ücret karşılığında istediğiniz süre boyunca bisiklet kiralayabilir ve işiniz bittiğinde bisikleti istediğiniz Nilespit durağına geri bırakabilirsiniz.

Günün hemen hemen her saati Nilespit kullanıcılarını sokaklarda görmek mümkündür.

Daha Fazla Bilgi İçin: Benzer Konulardaki Diğer Yazılar

Yorum Ekle

Masaj Salonunuzu eklemek için iletişime geçin

    Mail Formu

    bursarehber.com.tr bir ilan platformudur. Bu platforma kaydedilen işletmeler ve faaliyetleri işletmeyi kaydeden sorumluluğundadır. Bu platform her zaman resmi olarak çalışan firmaları listelemeyi amaçlamaktadır. Firmalar ile yaşayacağınız problemlerden bu platform sorumlu tutulamaz.

    Konak Mahallesi Barış 120 Sokak Ofis Artı 2000 Plaza No:3 Kat:1 D:12 Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa 16110.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    © 2020 - 2024 bursarehber.com.tr - Bursanın yerel firma ağı