Bursa’da emektar kitaplar değerlendiriliyor

Yıldırım Belediyesi, kullanılmış kitapların geri dönüşümüyle çevreye katkı sağlıyor. Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda açılan stantta, vatandaşlar kullanılmış kitapları kilogramı 4 TL’den satarak öğrencilere ve ailelere destek olabiliyor. Kampanya 3 Temmuz’a kadar devam edecek ve Başkan Yılmaz da destek veriyor. Hedef, çevre bilincini artırmak ve sıfır atık politikasına destek olmak.

Yıldırım Belediyesi'nden Çevreci İnitaitif: Kullanılmış Kitaplar Yeni Nesillere Destek Oluyor

Yıldırım Belediyesi, Atık Geri Dönüşümüyle Çevreye Katkı Sağlıyor

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde, Yıldırım Belediyesi vatandaşları teşvik etmek amacıyla kullanılmış test kitapları, defterleri ve okul kitaplarını kilogramı 4 TL'den satın alarak öğrencilere ve ailelere destek oluyor. Ahmet Taner Kışlalı Meydanı'nda ''Emektar Kitaplarınız Geri Dönüşüyor'' sloganıyla açılan stantta, Yıldırım Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Mündürlüğü, kullanılmayan kağıtları yeniden dönüşüme kazandıracak.

Geri Dönüşüm Kampanyası Duyarlılığı Devam Ediyor

Çevre bilincini artırmayı ve vatandaşları geri dönüşüme teşvik etmeyi amaçlayan kampanya kapsamında getirilen kullanılmış test kitapları, defterler, okul kitapları ve dergiler kilogramı 4 TL karşılığında alınacak. Ahmet Taner Kışlalı Meydanı'ndaki farkındalık kampanyası 3 Temmuz'a kadar sürecek ve Barış Manço Kültür Merkezi'nde 6 Temmuz'a kadar devam edecek.

Başkan Yılmaz Desteklerle Kampanyaya Katılıyor

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kızı Hümeyra ile birlikte, kullanım ömrünü tamamlayan kitapları ekiplere teslim ederek kampanyaya destek verdi. ''Emektar kitaplarınız geri dönüyor'' kampanyasına tüm Yıldırımlıları davet eden Başkan Yılmaz, çocuklara temiz ve yeşil bir çevre bırakma hedefi doğrultusunda çalıştıklarını belirtti. Sıfır atık politikasıyla atık kağıtların geri dönüşümüne destek sağladıklarını vurgulayan Yılmaz, projenin ağaç kesimini önlemeyi hedeflediğini dile getirdi.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

Yorum Ekle

Masaj Salonunuzu eklemek için iletişime geçin

    Mail Formu

    bursarehber.com.tr bir ilan platformudur. Bu platforma kaydedilen işletmeler ve faaliyetleri işletmeyi kaydeden sorumluluğundadır. Bu platform her zaman resmi olarak çalışan firmaları listelemeyi amaçlamaktadır. Firmalar ile yaşayacağınız problemlerden bu platform sorumlu tutulamaz.

    Konak Mahallesi Barış 120 Sokak Ofis Artı 2000 Plaza No:3 Kat:1 D:12 Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa 16110.
    Sosyal Medya Hesaplarımız
    © 2020 - 2024 bursarehber.com.tr - Bursanın yerel firma ağı